קבוצות סטודנטים

קבוצות הסטודנטים בבצלאל הינם ארגונים של סטודנטים שמבוססים על פעילות חברתית או אג'נדה משותפת. הקבוצה היא מסגרת שמוכרת על ידי האקדמיה ומאפשרת לחברים בה לקדם את הפעילות שלהם ברחבי הקמפוס. החברות בקבוצות היא אופציונלית ומתאימה לסטודנטים המרגישים רצון להשתייך לקבוצה עם סט ערכים זהים ולפעול דרכה.

תאכלס

תאכלס היא קבוצת סטודנטים מכל המחלקות שנושא הקיימות בוער וחשוב להם. הקבוצה התאגדה בקיץ 2019 במטרה לקדם את תחום הקיימות באקדמיה במגוון דרכים:

שגרה בקמפוס- יצירת מערך מיחזור פסולת, קומפוסט ושיתוף חומרים בקמפוס, העלאת מודעות לנושא הפסולת והוצאת החד פעמי מהאקדמיה, תוכן - השפעה על תוכן הלימוד הניתן לנו כסטודנטים על מנת שיקנה ידע להתמודד, לתכנן ולעצב במציאות החדשה בהיבטי קיימות ותגובה למשבר האקלים, יצירתי אירועי תוכן עם מרצים מהאקדמיה ומחוצה לה בנושאי קיימות.

חיים סטודנטיאלים - אירועי יד 2 בין סטודנטים.ות למכירת חומרים וציוד ללימודים. ניתן ליצור קשר עם ענבר, רכזת הפעילות במייל b.touchless@gmail.com

האחווה הגאה

האחווה הסטודנטיאלית הגאה היא הבית של הסטודנטיות והסטודנטים הגאים/ות בבצלאל. האחווה יוצרת מרחב של שייכות ומימוש עצמי. זאת, על ידי בניית קהילה חזקה שנותנות מרחב להט"בי חברתי, יצרני, שווה זכויות וסובלני עבור הקהילה הגאה בתוך בצלאל. האחווה פועלת למען שינוי חברתי דרך עידוד יצירה קווירית גאה בקמפוס ומחוצה לו. האחווה פועלת בפן האקטיביסטי ונלחמת על זכויות הקהילה ובמקביל קוראת למפגש והיכרות עם הקהילה הגאה למען שינוי תפיסתי. לעוד קריאה על האחווה הגאה לחצו למעבר לאתר שלהם. רכזת האחווה הגאה בבצלאל היא הגר אמזלג וניתן לפנות אליה בכל זמן בכתובת המייל bezalel@lgbt.org.il

יוצרים בצל-אל

אנחנו סטודנטים שהאקדמיה חשובה לנו ומרגישים שאפשר אולי לייצור מציאות טובה יותר לסטודנט דתי שמגיע לבצלאל. :)

הקבוצה נפגשת פעם בשבועיים- לומדים, אוכלים משתפים או מתלוננים בהתאם לתקופה בשנה. עיקר הדברים שהעסיקו אותנו עד כה היו דילמות שעלו בנוגע לחיים הסטודנטיאליים בבצלאל כסטודנט דתי:

א. ציון והתייחסות למועדים לאומיים או דתיים- צומות, ימי זיכרון וכו' (לכלל הדתות)

ב. הסדרת אי השתתפות בתכנים מורכבים (דתית, מגדרית, לאומית) מול האקדמיה. (לדוגמא –קורסי חובה ברישום עירום)

ג. מורכבות ולעיתים אי הכלת דעות המזוהות עם הזהות דתית/פוליטית של הסטודנטים.

מתוך כך נוצרה לה קבוצה המאפשרת שיח מפרה ועמוק- על נושאים המעסיקים אותנו כאמנים דתיים הבוחרים לייצור בחברה הישראלית הכללית. במפגשים יש הזדמנות לפגוש סטודנטים ממחלקות שונות, לשתף בתהליכי חשיבה, ובעיקר- אפשרות לתת ולקבל כלים אחד מהשני בתיווך העולם הדתי והאישי לאקדמיה.

02-6525036

egoodbezalel

איגוד הסטודנטיות והסטודנטים בצלאל