top of page

זמיר פרס 
סיו"ר איגוד הסטודנטים

זמיר פרס סיור.jpg

ניסים חיון

יו"ר איגוד הסטודנטים

IMG_2884.JPG

מצע ההנהגה

תפיסת העולם שלנו מושתתת על מספר ערכים משותפים שחשובים לנו:

יצירה חסרת פשרות. הלימודים בבצלאל שונים, תובעניים ומיוחדים. אנו רוצים לתת ביטוי לכלל היוצרים וליצור מרחב שיקדש את ההתפתחות האמנותיתשלנו לפני הכל. זהו הייתרון של איגוד הסטודנטיות והסטודנטים בצלאל לעומת איגודים אחרים בארץ. אנחנו רואים את האיגוד כקולקטיב של אמניות ואמנים, מעצבות ומעצבים, אשר נותן במה, יכולת ביטוי, אמצעים, פיתוח יכולות מקצועיות, ותמיכה ביוזמות סטודנטיאליות - נפעל יחד ונשפיע על המציאות הקטנה שלנובתוך בצלאל. 

ייצוג. אנו שואפים לייצג כל אמן, מעצבת ואדריכל בבצלאל, ללא הבדל דת, גזע, מגדר, רקע ודעה פוליטית. אנחנו נייצג את הסטודנטים מול האקדמיה כפישכבר עשינו, ונמשיך להיות עמוד התווך לכל סטודנטית וסטודנט באשר הם ונעזור בכל בעיה שהיא. לא נתפשר במקרה של פגיעה בזכויות הסטודנטיםבאקדמיה. לא נתפשר על הרמה האקדמית שאנו חשים שהמוסד צריך לעמוד בה.

קהילתיות. אנו שואפות לייצר תנועה בצלאלית, בתוך האקדמיה ומחוצה לה, שמחזירה את הכוח לסטודנטים. ככל שנהיה קהילה מאוחדת יותר של סטודנטים, קהילה שמחוברת סביב מטרות משותפות, שייכות למרחב הירושלמי, כך נוכל לנצל באופן מיטבי את המשאבים שלנו ולבסס קשרי חברה וקהילה שיתרמו לנובחזרה בתקופת הלימודים וגם ביום שאחרי. כיוצרים שמחוברים למרחב אנו רואים את עצמנו כקולקטיב, שמטרתו להחזיר את המשאבים של האיגוד לסטודנטיםעם כמה שיותר ערך מוסף. בנוסף, אנחנו מזמינות את הסטונדטים לספר לנו חלומות ומעשיות שהן רוצות לחולל ויחד נגרום לזה לקרות. אנחנו מאמינים בפעולתקולקטיבית ולא בפעולה הריככית ארגונית בלבד. שואפים להוות פלטפורמה המאפשרת לכל סטודנט עם יוזמה להגשים אותה ביחד.  

אחווה ומגוון. קירוב לבבות. התקופה האחרונה קשה וכואבת לכולנו. אנחנו פועלים ליצירת שיח מרפא בתוך הקהילה הבצלאלית שמי ייתן וישפיע גם עלהשיח בחוץ. תקשורת מקרבת בעינינו היא המפתח. נעודד מפגשים בין קבוצות שונות באקדמיה על בסיס קבוע ולא רק במצבי חירום. המשך שיתוף הפעולה עםהאחווה הגאה בבצלאל. אנחנו מאמינים בהנהגה נשית, שיוויון מגדרי, ובחיזוק מרקם החיים בין קבוצות שונות באקדמיה.

תעסוקה, רווחה ושוויון הזדמנויות. לא כולם מגיעים ללימודים בבצלאל עם רמה זהה של תמיכה מהבית. אנחנו מאמינים בערך שוויון הזדמנויותומאמינים שהאיגוד יכול לסייע לסטודנטים לממש את הפוטנציאל שלהם. הגיע הזמן לפעול כקהילה גם במרחב התעסוקתי. מה זה אומר? אנחנו נפעללהזדמנויות תעסוקה של משרות סטודנט אצל אמנים פעילים, מול העירייה ועם מוסדות העיר. בימים אלו גל כבר עומל על חנות פרינטים בפונדק שכל הכנסותיהיועברו לסטודנטים. נקיים יריד תעסוקה של חברות רלוונטיות.

אנחנו כאיגוד שואפים תמיד תמיד להחזיר את הכסף לסטודנטים -ארט למסיבה? סטודנטים! צריך הפקה? סטודנטים. התארגנות של יוצרים, דיי'גים? מוריםלפרויקט המתנ"ס? הכל יש לנו בקהל הבצלאלי. כבר שנה וחצי לא לקחנו מישהו להפקת פרויקט שהוא לא בצלאלניק.

קיימות. בצלאל בשנים האחרונות הופך להיות מקום עם מודעות סביבתית הולכת וגוברת. זהו קו שנמשיך להוביל, לתמוך ולשתף פעולה עם התא הירוק"תאכלס", הדוגל במחזור, חיסול השימוש בכוסות חד פעמיות, צמצום זבל והעלאת המודעות הסביבתית. נפתח שוק הצלת מזון, נארגן שווקי יד שניה ויחד נתכנן גם קדימה לדורות הבאים כיצד הבניין החדש של בצלאל יהווה אי ירוק.

גל צדוק

egood.syor@gmail.com

נועה בר־אל

egood.yor@gmail.com

bottom of page