שלום כיתה א'

שנה א', ברוכים.ות הבאים.ות!

שמחים לקבל אתכם.ן בזרועות פתוחות לבצלאל ולאיגוד הסטודנטים.ות! אנחנו נכיר היטב בהמשך ונלווה אתכם בצורה אדוקה לאורך שנות הלימודים שלכם.ן בבצלאל. ובינתיים, כשעוד לא ממש קפצתם.ן למים, ריכזנו לכם.ן מספר טיפים ונקודות חשובות שיש לזכור. מזכירים שאנחנו תמיד פה וזמינים בכל דרך שרק תרצו!

"ביום הראשון תמצאו את הבן אדם הכי גדול ומפחיד בבצלאל ולכו איתו מכות. אתם תכובדו לשאר כל השנים שלכם במוסד. עד היום מצטערת שלא עשיתי את זה :)"

טיפ הזהב 

אספנו מסטודנטים.ות נוכחיים.ות ובוגרים.ות טיפים מזהב שנלמדו מנסיונם.ן!

קצת על ירושלים


ברוכים.ות הבאים.ות לעיר הכי מיוחדת בארץ. היא העיר הגדולה ביותר בשטחה בהשוואה לערים הגדולות בישראל ונחשבת לאחת הערים המובילות בתחום האקדמיה, עם מספר רב של מוסדות לימוד להשכלה גבוהה. בכל ירושלים לומדים כ-42,000 סטודנטים.ות שמעורבבים בהוויה הירושלמית. מהי חווית הסטודנט.ית הירושלמי.ת? לעשות קניות בשוק בבוקר ולשבת בערב בברים ברחוב עזה, לשחק "אולטימייט פריזבי" ולעשות יוגה בגן סאקר. אבל למה אנחנו אוהבים.ות את ירושלים? כי היא עיר של יצירה. לצידנו יושבים בעיר מוסדות אקדמיים נוספים מעולמות היצירה והתרבות, והעשייה התרבותית בעיר מהווה קרקע פורייה ליצירה והשראה בכל פינת רחוב.
מגורים בעיר


אז כמובן שאפשר להשכיר דירה עם שותפים, אבל בנוסף קיימים פתרונות דיור במיוחד עבור סטודנטים כמו מעונות אגרון (מעונות לסטודנטים בבצלאל במרכז העיר ירושלים). כל הפרטים באתר של המעונות.

בנוסף קיימים גם מעונות של האוניברסיטה העברית, מוזמנים להציץ באתר שלהם. ואם יש לכם שאלות על המעונות אתם מוזמנים להתעמק בעמוד של מחלקת רווחה.

אם לא מוותרים על רעיון הדירה בעיר, אבל לא ממש יודעים איפה- ממליצים לכם להציץ בשאלון הבא- שאלון התאמה משעשע לשכונות מגורים בירושלים.

וגם בפייסבוק, יש המון קבוצות רלוונטיות למצאית הדירה האולטימטיבית:

דירות מפה לאוזן בירושלים
דירות להשכרה בירושלים רחביה נחלאות דירות שוות בין בצלאלניקים
דירות להשכרה נחלאות/מרכז העיר
בירוקרטיה


כמה חשוב, ככה מורכב. ברוכים.ות הבאים.ות לעולם של הגדולים! אמנם זה החלק הפחות זוהר מהחיים הסטודנטייאליים, אבל הוא לא בהכרח קשה ומסורבל (יותר מידי). רכז הרווחה של איגוד הסטודנטים.ות זמין בשביל לעזור לכם לתפעל את כל הפרוצדורות המורכבות, וכל (באמת כל) המידע נמצא בעמוד מחלקת הרווחה. ארנונה, רב קו, חוזים ומה שביניהם.
ימי ראשון, מה קורה שם?


כל יום ראשון מתאחדים.ות כלל הסטודנטים.ות בבצלאל לקורסים של המחלקה לתרבות חזותית וחומרים. אלו נקודות זכות חובה לכל סטודנט.ית והלימודים במחלקה מתקיימים במשך 4 שנים. השיעורים מתחלקים לקורסים כלל־בצלאליים בהם נשב כיסא ליד כיסא עם חברינו/חברותינו ממחלקות אחרות (הזדמנות נדירה!) ובנוסף קורסים מחלקתיים לכל השכבה. מדובר בשיעורים פרונטליים במתכונות של הרצאה/דיון, ומטרתם לתת השלמה תיאורטית לחומר הנלמד בתוך המחלקה.
רכזות המחלקה, נעים להכיר


רכזות המחלקה הן ערוץ התקשורת שלכם.ן עם המחלקה. דרכן מועבר מידע חשוב מטעם המחלקה באופן שוטף במהלך השנה, והן גם הדלת הפתוחה שלכם לקבלת מידע וסיוע. טיפ של אלופים - בססו מההתחלה קשרים טובים עם רכזות המחלקה!
תיעוד עבודות


זהו המסר הכי חשוב שרק חלוף הזמן ידע להוכיח אותו כחשוב. החל מהסקיצה הראשונה בשיעור הראשון ועד הגשת סוף הקורס, העבודות שיצרתם.ן במהלך הלימודים הן הבסיס שלכם.ן לתיק עבודות מכובד. זה אומר שתיעוד מקצועי הוא חלק בלתי נפרד מההגשה. השקיעו בצילום טוב, מוקאפ, שמירה באיכות טובה וכל מה שצריך. וכמובן לא לזרוק/למסור/לתלות אצל הדודה בלי שיש לכם.ן עותק.
תחבורה ציבורית להר הצופים


לבאים.ות מרחביה/נחלאות/מרכז העיר- קווים 19, 19א, 17 ו-34 הם הקווים שלכם.ן. בשעות העומס הקווים מלאים יותר בסטודנטים.ות אך בסך הכל הנסיעה נהדרת. אפשר לרדת בתחנת הכניסה מול שער 1 של האוניברסיטה העברית ולהיכנס דרכו, או לחלופין להמשיך עם האוטובוס עד לתחנה של בצלאל ולהיכנס דרך שער 8. הנסיעה חזרה לעיר יוצאת מהתחנה שבכניסה לאוניברסיטה (שער 1).
מבוא לקמפוס 101


אמנם יש 10 קומות, אך רק 7 מתוכן פעילות מקומה 3 ומעלה. הכניסה הראשית נמצאת בקומה 7, ויש עוד כניסות בקומה 5 ובקומה 8. מספור כיתות - כל כיתה מתחילה בספרה של הקומה שבה היא נמצאת, חדר 1003 נמצא בקומה 10 וכן הלאה. אודיטוריומים! 737 ריבמן נמצא בקומה 7 ליד המחלקה לצורפות ואופנה. 222 נמצא בקומה 8 מול המזכירות של תקשורת חזותית.
תוכנות עיצוב ומנויי סטודנט


חברת אדובי שמייצרת את תוכנות העיצוב המובילות מאפשרת רכישה של מנוי סטודנט. על מנת לרכוש מנוי עליכם.ן לצרף אישור לימודים/תעודת סטודנט. שימו לב, ניתן להתקין כל מנוי על 2 מחשבים בו זמנית, זהו טיפ זהב! מצאו חבר.ה חדש.ה ללימודים ורכשו את המנוי במשותף. חצי מהכסף, פי 2 הנאה.